Genezy kompozycji kwiatowych w szkle należy dopatrywać się gdzieś między XIX-wiecznymi wynalazkami, takimi jak wiwarium czy wardian case, czyli szklany kontener, w którym przyrodnicy mogli bezpiecznie przewozić odnalezione w dalekich krajach rzadkie okazy egzotycznych roślin, a typowym dla Dalekiego Wschodu uwielbieniem dla miniaturyzacji przyrody i tworzenia podkreślających jej piękno zachwycających kompozycji (bonsai,ikebana). Z naszej perspektywy prawdziwa historia kompozycji kwiatowych w słoju zaczyna się jednak… w nowoczesnym mieście. Betonowa dżungla, pędząca rzeka świateł, ludzi, informacji, spraw i problemów. Pochłania nas to i fascynuje, ale sprawie także, że żyjemy w ciągłym rozproszeniu, zawsze myśląc o czymś innym, niż aktualnie robimy. Tak jak mieszkańcy dużych miast na całym świecie, coraz silniej odczuwamy tęsknotę za naturą oraz potrzebę wyciszenia i oderwania od cyfrowego zgiełku. Back to Roots, chciałoby się powiedzieć.

Dekoracje kwiatowe w słoiku. Niewielka cena za całkiem dużą sprawę

Jeszcze kilka/kilkanaście lat temu zajmowanie się małym zielarskim ogródkiem na parapecie lub zasadzanie w domu roślin doniczkowych postrzegane było jako hobby zarezerwowane dla odrobinę starszego pokolenia.Dziś takimi zainteresowaniami bez pardonu chwalą się zarówno studenci, jak i pracownicy korporacji czy przedstawiciele wolnych zawodów. Nie szukamy ucieczki. Szukamy chwili oddechu, świata wolnego od gigabajtów, ekranów lcd,selfie, oceniania i gonitwy. Natura ma swój rytm, którego nie można przyspieszyć – nawet krótka chwila zespojenia z nim poprawia samopoczucie i dodaje energii. Kompozycje kwiatowe w słoju wymagają znacznie mniej pielęgnacji niż tradycyjne rośliny doniczkowe, a ich walory estetyczne są przy tym nieporównywalnie większe – nie zastępują ogrodu, są ogrodem.

Kwiaty w słoju – gdzie kupić nie oznacza przejmować kontrolę

Kwiaty w szkle, choć zamknięte w określonej formie, żyją własnym życiem. Czasami im mniej ingerujemy w ich środowisko, tym lepiej.Rośliny wytwarzają wszystko, co jest potrzebne do życia. Trzeba je czasem podlać, ale nie tak często jak rośliny doniczkowe; jeśli np. regularnie wyjeżdżamy, kompozycje kwiatowe w słoiku będą dla nas idealnym rozwiązaniem.  Unikalne kompozycje Roots & Moss nie tylko ozdobią każdą przestrzeń – czy to domową, czy biurową –ale także pomogą zbudować sprzyjającą relaksowi i osiągnięciu wewnętrznej harmonii atmosferę. Podobno istnieją osoby, które kochają zieleń w domu, i takie, które jeszcze nie wiedzą, że ją kochają. Kwiaty w słoiku mogą być po prostu pierwszym i jedynym „zielonym akcentem” w danym mieszkaniu, ale mogą także stać się początkiem wielkiej fascynacji.

Dekoracje kwiatowe w szkle – natura na prezent

Cięte kwiaty – podane w bardziej lub mniej estetycznej formie – to prawdopodobnie najczęściej wręczane przy różnych okazjach prezenty.W szklanych naczyniach ujmuje się pewną niepowtarzalną chwilę, ale nie uśmierca się przyrody, przeciwnie: zapewnia się jej takie warunki, które są najbliższe środowisku naturalnemu. Możemy powiedzieć, że kwiaty w szkle to prezent piękny i niebanalny, prezent, który będzie sprawiał przyjemność i cieszył oczy obdarowanej osoby przez długi czas, prezent pasujący do każdego wnętrza i taki,który nie sprawi nikomu żadnego kłopotu. I to wszystko będzie prawdą, ale wierzymy, że nasze kwiatowe aranżacje mogą zaoferować coś jeszcze: odrobinę natury i chwilę „tu i teraz”, czyli subtelny powiew tego, czego tak bardzo brakuje nam na co dzień.