Nazwa sukulenty wywodzi się od łacińskiego słowa succulentus, czyli soczysty. Sukulenty zaliczane są do grupy kserofitów, czyli roślin, które przystosowały się dożycia w warunkach ograniczonej dostępności do wody, wykształcając tkankę wodną,umożliwiającą gromadzenie wody oraz inne specyficzne cechy w budowie i fizjologii, m.in. systemy korzeniowe zamierające w czasie suszy i zdolne do błyskawicznej regeneracji przy kontakcie z wilgocią oraz spowolniony metabolizm. Miłośnicy sukulentów dzielą się ponoć na dwie grupy. W pierwszej znajdziemy prawdziwych znawców tych roślin: osoby pełne podziwu dla ich zdolności adaptacyjnych, zafascynowane przybieranymi przez nie fantastycznymi formami, rozeznane w typologii i miejscach występowania. Druga grupa darzy sukulenty nie mniejszą sympatią, z tą różnicą, że wynika to bardziej z przymusu niż wyboru. Grupę tę tworzą osoby pozbawione tzw. „ręki do kwiatów”, czyli te,w których domach żadna roślina oprócz sukulentów nie ma szans pożyć zbyt długo.Sukulenty w słojach to wyjątkowa ozdoba, która sprawi wiele przyjemności każdemu fanowi tej rośliny. Osobom, które nie miały jej dotąd w swoich mieszkaniach,pozwoli zaś odkryć unikalne piękno kserofitów.

Sukulenty w słoiku. Twój własny kawałek półpustyni możesz nabyć w sklepie.

Odcięci od natury radzimy sobie gorzej niż sukulenty pozbawione dostępu do wody. Doświadczenia przyrody nie da się zmagazynować i brak stałego z nią kontaktu rzutuje na nasze zdrowie i samopoczucie. Przebywając w ciągłym zgiełku, otoczeni betonem i z twarzami nieustannie podświetlonymi przez ekrany telefonów lub komputerów, zbyt często jesteśmy gdzieś indziej, niż naprawdę się znajdujemy, i wciąż gonimy za jakąś przyszłą chwilą, zamiast oddać się tej jednej konkretnej, tu i teraz. Miniaturowe krajobrazy, przywodzące namyśl ciche i spokojne zwrotnikowe lub podzwrotnikowe strefy Afryki i Azji, ustawione w niemal dowolnym miejscu w naszym mieszkaniu lub biurze, wniosą do każdego pomieszczenia odrobinę innej „energii” i być może ułatwią nam wyciszenie i relaksację.

Każdy sukulent w słoju, który znajdziecie w naszym sklepie, to oryginalna i niepowtarzalna kompozycja. Odpowiednie przygotowanie podłoża, dobór sukulentów i towarzyszących im roślin oraz dopasowanie elementów dekoracyjnych i szklanej formy, w której funkcjonować będzie ten mikroświat, kosztowało nas trochę pracy, ale także zapewniło dużo radości i satysfakcji. A wszystko po to, aby ułatwić Wam powrót do korzeni.

Wiecie już chyba, gdzie kupić sukulenty w słoiku na prezent?

Sukulenty w szkle to doskonały prezent dla osoby zapracowanej, często podróżującej lub po prostu nieprzywykłej do troszczenia się o domowe rośliny. Sukulenty potrzebują nasłonecznionego stanowiska i cień nie jest ich sprzymierzeńcem, ale wymagają mało wody: nie lubią wilgoci i należy podlewać je bardzo oszczędnie. Wiosną może być to raz w tygodniu, od maja do wrześnie trochę rzadziej, a w okresie jesienno-zimowym niemalże wcale.Sukulenty w słojach to dekoracja pasująca do każdego rodzaju wnętrza. Naczynia z tymi roślinami dobrze komponują się zarówno ze stylami minimalistycznymi, skandynawskim lub industrialnym, jak i ze stylami charakteryzującymi się szerszą paletą barwi większym zamiłowaniem do różnorodnych detali: boho, shabby chic, vintage czy retro. Sukulenty w szkle to fragment rządzącego się swoimi prawami egzotycznego świata. Sukulenty obrazują siłę natury, jej niezwykłą zdolność do przetrwania w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach oraz cenę jaką trzeba za to zapłacić. Nie wymagają od nas wiele uwagi, bo w ogóle niewiele wymagają. Czy potraktujemy je tylko jako piękny, niebanalny dodatek, czy zechcemy zaczerpnąć z ich towarzystwa jakąś niewielką lekcję,zależy wyłącznie od nas.